پاور بانک از ابزارهای تکنولوژی ضروری در سفرهای امروزیست، این ضرورت در جهت جلوگیری در اتلاف وقت افراد برای شارژ موبایل، تبلت، لپ تاپ در حین حرکت و جابجایی هاست. با وجود این‌ همه‌ تنوع در ابزارهای جانبی دیجیتال که به صورت روزمره ازآن‌ها استفاده‌‌ می ‌کنیم، پاوربانک یکی از پر کاربردترین لوازم برای استفاده‌ی روزانه و سفرها به ‌شمار‌می ‌رود. هیچ‌ کس حاضر نیست در حالی ‌که باتری گوشی ‌اش خالی ‌شده، منتظر هواپیمای تاخیری بماند یا اینکه در یک شهرغریب فرود آید در حالی که شارژ باتری گوشی‌اش تنها 5%  است. حتی تصور چنین شرایطی نیز دشوار است…

پس از سوار شدن در هواپیما و استقرار در جای خود باید مواردی را رعایت کنید که این موارد در جهت امنیت و راحتی خود و تمامی سرنشیان بوده و کمک می کنند تا مسافرت خوب و امنی داشته باشید. اینها مواردی هستند که در کلیه پروازهای داخلی و خارجی، رعایت کردن آنها ضروری می باشد.

بنابراین گاهی حمل پاوربانک به داخل هواپیما ضروری‌ است. شاید در حین سفر درست زمانی که به جای دیدنی برای عکس گرفتن رسیده اید و یا وقتی که باید مسیر درست را انتخاب کنید و احتیاج دارید تا GPS خود را فعال کنید، با اخطار کاهش باتری موبایل و یا تبلت خود روبرو شوید. در اینجا کافیست پاوربانکتان در دسترستان باشد، تا حداقل این آخرین شانس استفاده از موبایل یا تبلت شما در آن لحظه یا موقعیت حساس نباشد!


این روزها تقریبا همه چیز، از لوازم منزل گرفته تا بعضی از خودروهای پیشرفته وابسته به نیروی الکتریکی برق هستند. امروزه ابزار و لوازم مختص به سفر بر خلاف گذشته بسیار متفاوت گشته، به طور مثال با به همراه داشتن یک وسیله کوچک با صفحه 5 اینچی  به نام موبایل که در جیب هر مسافری جا می شود، تقریبا نقشه تمام دنیا و موقعیت لحظه ای آنها همواره در دسترس آنهاست و علاوه بر این برای عکاسی، ضبط فیلم، گوش دادن به موسیقی، استفاده از اینترنت و بسیاری دیگر از کارها، از طریق همین وسیله کوچک صورت میگیرد! اما نکته مهم این جاست که همه این امکانات در صورت اتمام شارژ و خاموش شدن اسمارت فون شما به راحتی از بین میرود!

اما تقریبا اکثر مبتکرین و مخترعین و شرکت های سازنده قبل از خلق یک محصول جدید و یا متفاوت، تلاش می کنند که همه جوانب آن را در نظر بگیرند. پاوربانک ها با ذخیره انرژی در باتری خود و انتقال انرژی الکتریکی در زمان لزوم به گوشی هوشمند و یا تبلت شما کمک میکنند تا بتوانید همچنان ارتباط خود را با جهان بیرون حفظ کنید! پاوربانک ها در طراحی و ساخت تنوع بسیاری دارند. بسته به ظرفیت و اندازه شان میتوانند برای کاربری های متفاوتی خریداری شوند. در این مقاله قصد داریم به شما در خرید پاور بانک مناسب سفر کمک کنیم.

قبل از سفر و پیش از اینکه پاور بانک خود را با وسایل سفر همراه کنید، ممکن است این پرسش برایتان به‌وجود آید که آیا مجاز به بردن پاور بانک، همراه با لوازم شخصی داخل کیف‌ دستی خود به هواپیما هستید؟ ازطرف‌دیگر، پاوربانک‌ های مختلفی با ظرفیت‌های متفاوت از هزار تا ده‌هاهزارمیلی‌آمپرساعت، موجوداست. آیا محدودیتی برای ظرفیت پاوربانک‌ها برای استفاده درحین‌ پرواز وجود دارد؟ آیا شما می توانید پاور بانک خود را به درون کابین هواپیما حمل کنید یا اینکه باید در بخش بار قرار دهید. اما به خاطر خطرهای احتمالی از جمله انفجار یا آتش سوزی بهتر است ابزارهای الکترونیکی مانند: لپ تاپ، آی پد، تبلت، لپ تاپ و تلفن های هوشمند را در بار هواپیما قرار ندهید مگر در حالتی که تمام نکات ایمنی رعایت گردد.


اما اینگونه لوازم را باید در دسترس قرار دهید، که به هنگام خطرات احتمالی بتوانید اقدامات لازم را در جهت رفع خطر انجام دهید. اگر وسایل‌ الکترونیکی را در چمدان و ساک خود قرار بدهید، به منزله وسایل قابل حمل به کابین هواپیما شمرده می شوند. از مهماندارهای هواپیما درباره استفاده از وسایل الکترونیکی در درون کابین هواپیما پرسش کنید. باتری های لیتیومی را باید جداگانه قرار بدهید و نباید آنها را وارد بار هواپیما کنید. مگر آنکه درون دوربین یا وسایلی نظیر آن باشند که در این صورت می توانید هم در بخش بار هواپیما قرار دهید و یا با خود به درون کابین هواپیما ببرید. موقع جمع کردن چمدان برای مسافرت هوایی، این موضوع که چه وسایلی اجازه‌ی ورود به هواپیما را دارند، به یک معما تبدیل شده است. با قوانین حمل بار هواپیمایی که هر روز درحال تغییر است، در آخر مجبور می‌شوید چمدان را باز کرده و وسایل‌ها را برای بررسی امنیتی بیرون بریزید؛ و بخاطر وسیله ‌ی کوچکی مثل یک پاور بانک مجبور خواهید بود دوباره چمدان را باز و بسته کنید، پس بهترین کار این است که قبل و موقع بستن چمدان بفهمید که چه وسایلی اجازه‌ی ورود به هواپیما را دارند.


نکاتی که برای حمل پاوربانک به داخل هواپیما باید رعایت کنیم کدامند؟

ظرفیت های حمل پاور بانک در هواپیما مخصوصا در پروازهای خارجی، تا 20هزار میلی آمپر و حداقل تا 2 دستگاه مجاز بوده و البته هر روزه قوانین جدیدی در پروازها وضع میگردد، داشتن استاندارد air proof یا همان عدم ممنوعیت حمل در هواپیما است که این استاندارد معمولا در پاور بانک های اصلی که دارای باطری های کلاس Aهستند وجود دارد.

امکان حمل‌ و نقل پاوربانک با ظرفیت ‌های مختلف، به هواپیما متفاوت است، این درحالی‌ است که سازمانها‌ی هواپیمایی یبن المللی اشاره‌ می ‌کنند:

باتری‌های لیتیوم-یونی یا لیتیوم-فلزی در هنگام پرواز، باید حتما داخل کیف‌دستی یا بارهمراه، نگهداری شوند.باتری‌های لیتیوم-یونی(قابل‌شارژ)، نسبت به میزان انرژی مصرفی محدودیت دارند و معمولا هرکدام از این باتری‌ها به‌میزان 100Wh  انرژی مصرف‌می‌کند. این محدودیت انرژی مصرفی، تقریبا برای تمامی انواع مختلف باتری‌های لیتیومی که افراد برا ی لوازم الکترونیکی مختلف خود استفاده‌می‌کنند، موجوداست.

مقررات خطوط هوایی ممکن است در برخی کشورها درباره‌ی ورود پاوربانک به هواپیما، متفاوت ‌باشد. بنابراین، اگر درخصوص بردن پاوربانک خود به هواپیما تردیدی دارید، بهتر است برای اطمینان بیشتر، پیش از پرواز، سایت شرکت هواپیمایی موردنظر را بررسی ‌نمایید. با توجه به تنوع وسایل الکترونیکی همراه شما، از موبایل، دستگاه های GPS، اسپیکرهای بلوتوث، تبلت، چراغ قوه و غیره بهتر است تا با صرف هزینه ی بیشتر پاور بانک باکیفیت تر و با ظرفیت مناسبی تهیه کنید. یک پاوربانک با برند اصلی می تواند خیالتان را از چندین جهت راحت نماید اول اینکه شما یک بار برای خرید این وسیله هزینه نموده اید، دوم اینکه دستگاه هایی همچون موبایل، تبلت و غیره درحین اتصال و شارژ آسیب نمی بینند، چون پاور بانک های اصلی سیستم مدیریت شارژ را در خود دارند، مسئله بعدی در مواردی همچون حمل در هواپیما دچار مشکل و یا ممنوعیت در پرواز نمی شوید و در آخر همیشه با اطمینان خاطر شارژ کافی خواهید داشت زیرا اصولا شما برای این پاور بانک میخرید تا در صورت لزوم بتوانید در هنگام حرکت وسیله الکترونیکی خود را شارژ کنید. دقت کنید پاوربانکی که به شما فروخته میشود قبلا استفاده نشده باشد و یا از تاریخ تولید آن سالها نگذشته باشد. استفاده مداوم از پاوربانک ها باعث میشود تا به مرور سلولهای ذخیره انرژی آنها تحلیل رفته و کیفیت سابق را نداشته باشند.

اگر همچنان تصمیم نگرفته اید که پاور بانکی را تهیه کنید بهتر است در سایت های مختلف اول از اصالت پاور بانک و قابلیت های آن اطمینان حاصل نمایید و بعد به دنبال قیمت و دیگر مسائل باشید و برای سفر بعدی، کوله پشتی خود را به یک پاور بانک مناسب سفر مجهز کنید.


  • نوشته شده توسط: mohsen
  • منتشر شده در: ROOT
  • تاریخ ایجاد: 2018-09-04
  • بازدید: 456
  • نظر: 0

برچسب :

نظر دهید

این محصول در حال حاضر موجود نیست، اطلاعات خودتون در این قسمت وارد کنید تا به محض موجود شدن کالای فوق، به شما اطلاع بدیم