چگونه پاوربانک شارژ میشود؟

اغلب، یک پاوربانک یک ورودی اختصاصی برای دریافت برق و انرژی مورد نظر خود بر روی بدنه دارد. این انرژی میتواند از طریق یک ورودی USB از سیستم شما دریافت شود البته در صورتی که از برق شهری استفاده شود زمان شارژ دستگاه بسیار سریعتر خواهد بود. در اکثر مواقع ما شاهد این هستیم از یک پورت Micro-USB برای شارژ استفاده میشود. همچنین در مواقعی نادر یک پاور بانک میتواند از تنها یک پورت برای دریافت انرژی و انتقال انرژی (ورودی، خروجی) را انجام دهد. ولی این قابلیت بسیار کمیاب است. زیرا انتقال انرژی از طریق یک پورت خروجی میتواند به باتری صدمات زیادی وارد کند زیرا همیشه به پورت های ورودی و خروجی بدنه پاور بانک دقت فرمایید.

مدت زمان شارژ دستگاه پاور بانک، بستگی به ظرفیت پاوربانک و مقدار شارژی که از قبل در آن مانده است، را دارد. به فرض مثال، یک پاور بانک 2500 میلی آمپری حدودا مدت زمانی برابر با مدت زمان شارژ تلفن هوشمند شما را به خود اختصاص میدهد. برای پاور بانک هایی با ظرفیت های بیشتر نیز، این زمان دو برابر و یا بیشتر هم میشود و زمان بیشتری را برای شارژ به خود اختصاص می دهد. اکثر پاور بانک ها مجهز به یک صفحه دیجیتالی یا چراغ های LED   میباشند که بر روی بدنه ی آن تعبیه شده است که میزان درصد شارژ موجود در باتری دستگاه پاور بانک را نشان میدهد، به علاوه یک چیپ ست که مانع از شارژ بیشتر و یا داغ شدن بیش از حد پاور بانک میشود.

یک پاوربانک چند بار دستگاه مرا شارژ میکند؟

همانطور که گفتیم، یک پاوربانک معمولا از طریق یک آیکون و نشانه بر روی بدنه ی خود به مصرف کننده میزان شارژدهی را نشان میدهد. روش ما بر اساس یک فرمول ریاضی ساده میباشد که میتواند میزان شارژدهی یک پاور بانک را برآورد کند. اکثر پاور بانک ها چیزی حدود 90 درصد از توان خود را برای شارژدهی ارائه میدهند. به عبارتی 90 درصد، کارآیی مفید دارند اما بر اساس تحقیقاتی در بین مصرف کنندگان، میزان کارآیی مفید یک پاوربانک 80 درصد بوده است. هدف ما بیشتر رفع ابهام برای مصرف کنندگان میباشد تا به شما یک نتیجه دقیق و منطقی دهیم تا اینکه بخواهیم بر اساس فرضیات و اعداد و ارقام نه چندان نزدیک گزارش دهیم. پس به فرمول ریاضی که ما در قسمت پایین برای شما برآورد کرده ایم توجه فرمایید.

فرمول ما: 

ظرفیت پاوربانک  (میلی آمپر/ساعت) × بازدهی × خروجی دستگاه ÷  ظرفیت دستگاه هوشمند (میلی آمپر/ساعت)

مثال:

= 2.5  (2500میلی آمپر/ساعت)÷  (0.8) × (0.8) × (10.000میلی آمپر/ساعت)

این محاسبه شارژدهی مختص یک دستگاه هوشمند 2500 میلی آمپری میباشد.

معنی MAH چیست؟

باتری های دستگاه موبایل و پاوربانک توسط واحدی به نام آمپر-ساعت اندازه گیری میشود، که توسط واژه ای به نام میلی آمپر اندازه گیری میشوند تا اعداد غیر اعشاری را ارائه دهند. میزان mAh یک پاور بانک ظرفیت در طول زمان شارژ را نشان میدهد.

باتری های Li-ion و Li-Polymer

باتری های Li-ion و Li-Polymer از رایج ترین باتری های قابل شارژ در پاور بانک ها میباشند. باتری های Lithium-ion معمولا ارزان تر و و چه بسا ظرفیت های آمپر آنان محدود تر میباشد. در حالی که باتری های Lithium-Polymer میتوانند حجیم تر و در طی گذر زمان دچار فرسودگی کمتری باشند.

بازدهی

وقتی که انرژی انتقال می یابد. معمولا مقداری ناچیز از آن به دلیل مقاومت دستگاه هدر میرود. پاور بانک ها قادر به انتقال 100 درصد ظرفیت موجود نمیباشند. بنابراین ما این مقدار ناچیز را در زمان محاسبه ی میزان شارژدهی یک پاور بانک و تعداد دفعاتی که یک پاور بانک میتواند یک گوشی هوشمند را شارژ کند در نظر میگیریم. میزان بازدهی مفید یک پاور بانک چیزی حدود 80 تا 90 درصد حداقل (بر اساس محاسبات استاندارد) میباشد.

تخلیه دستگاه

این اصطلاح، وضعیت باتری دستگاهی میباشد که شما قصد شارژ کردن آن را دارید. هر قدر توان آن کمتر باشد، پاوربانک میبایست انرژی بیشتری را صرف شارژ این دستگاه اختصاص دهد.


  • نوشته شده توسط: admin
  • منتشر شده در: ROOT
  • تاریخ ایجاد: 2017-10-10
  • بازدید: 135
  • نظر: 0

برچسب :

نظر دهید

این محصول در حال حاضر موجود نیست، اطلاعات خودتون در این قسمت وارد کنید تا به محض موجود شدن کالای فوق، به شما اطلاع بدیم