تعریف پاوربانک و نحوه عملکرد آن


در دنیای امروز نیاز به اینترنت و شبکه های اجتماعی یکی از نیازهای اصلی و ارتباطی افراد جامعه شده است. انواع گوشی های پیشرفته موبایل و انواع تبلت ها که وسایل ارتباطی ما میباشند و با یک مشکل اساسی به نام اتمام شارژ روبرو هستند، که با به وجود آمدن دستگاه های ذخیره شارژقابل حمل یا همان پاور بانکها این مشکل نیز تا حدود زیادی برطرف شده است.


در واقع این وسیله متشکل شده از یک منبع ذخیره یا همان باطری، مدارهای الکتریکی، یک پورت ورودی و یک یا چندین پورت خروجی از نوع  یو اس بی  است. انواع گوشی های هوشمند، تبلت، اسپیکرهای پرتابل، سیستمهای GPS، پلیرهای MP3 یا به طور کلی هر دستگاهی که به کمک پورت USB شارژ می‌ شود را می توانید با پاور بانک شارژ نمایید.


پاوربانک به شما امکان ذخیره انرژی را میدهد که در زمان مورد نیاز، بتوانید تلفن همراه و یا هر دیوایسی که نیاز به شارژ دارد را شارژ کنید و مانع از خاموش شدن وسیله مورد نیازتان شوید. یعنی با به همراه داشتن یک پاور بانک هی زمان دغدغه کمبود شارژ یا نداشتن شارژ را نخواهید داشت.

عموما پاوربانک ها اکثر دستگاه هایی از جمله تبلت ها، انواع تلفن های هوشمند، دوربین ها، اسپیکرهای همراه، دستگاه های GPS، Mp3 پلیرها، که دارای پورت USB هستند را شارژ مینماید.به خاطر داشته یاشید که با شارژ کردن به موقع خود 
پاوربانک، دستگاه های مورد نیازتان با مشکل کمبود شارژ مواجه نخواهند شد. پاور بانک ها میتوانند به منابع شارژ مختلفی مانند کامپیوتر، لپ تاپ یا شارژر دیواری متصل شوند تا باتری داخلی خود را شارژ کنند، که البته به غیر از شارژ توسط آداپتورهای استاندارد، موارد دیگر جهت شارژ پیشنهاد نمی شود و تشخیص نوع منبع شارژی که پاور بانک به آن متصل میشود جهت جذب جریان بهینه، بسیار مهم است و رعایت آن باعث طولانی تر شدن عمر باتری پاوربانک می شود.


  • نوشته شده توسط: mohsen
  • منتشر شده در: پاور بانک
  • تاریخ ایجاد: 2013-03-11
  • بازدید: 540
  • نظر: 0

برچسب : پاور بانک

مطالب دیگر در این مجموعه

نظر دهید

این محصول در حال حاضر موجود نیست، اطلاعات خودتون در این قسمت وارد کنید تا به محض موجود شدن کالای فوق، به شما اطلاع بدیم